8 gjëra që mund t’i hani teksa shihni një lojë futbolli

Sonte do luhen dy lojë shumë të rëndësishme për shqiptarët, si për ata që jetojnë në Kosovë ashtu edhe për ata që jetojnë në Shqipëri e përtej këtyre kufinjëve.

Fansat e flaktë të futbollit do e shohin njërën nga këto dy lojë në stadionin e Shkodrës ose në Palermo. Por, shumë fansa të flaktë do e përcjellin Kosovën ose Shqipërinë (e ndoshta edhe të dyjat njëherësh) nga shtëpia.

E, futbolli nuk përcjellet barkthatë e pa vënë gjë në gojë. Dicka po Zihet sjell recetat e 8 gjërave që mund të hani teksa jeni duke parë një lojë.

Këto receta përgatiten lehtësisht dhe mund të hahen edhe të ftohta. Klikoni mbi emrin e secilit ushqim për recetën e plotë.

 

  1. Fara kungulli të pjekura me erëza

 

  1. Pulë me Nachos

 

 

  1. Tako me pulë pikante dhe avokado

 

 

  1. Pica me sallamë dhe speca

 

 

  1. Sendviç me mish peshku

 

 

 

 

  1. Shkopinjë djathi të mbështjellur

 

 

  1. “Tornado Dog”

 

 

  1. Puding çokollate

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.