Vezë me spinaq

  1. Spinaqi pastrohet, lahet, pritet imët dhe vlohet pak sa të avullojë lëngu.
  2. Vezët tunden, shtohen djathi i troshitur, përshuta e prere imët, qumështi dhe kriposat sipas shijes.
  3. Përzihet me spinaq të ftohur.
  4. Në yndyrë të nxehtë, fërgohen omletetet e madhësisë së dëshiruar, një nga një, duke pasur kujdes që të mbeten të buta.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
08/06/2017
5
vezë
100 gr
djath të fortë
50 gr
proshutë
1 filxhan kafeje
qumësht
400 gr
spinaq
kripë
piper
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.