Torte tri-shtresore me keksa të bluar

Ngrohni furrën në 160 gradë. Merrni një tepsi dhe spërkateni me vaj.

Merrni biskotat e thërrmuara dhe përzieni me gjalpin e shkrirë. Shtrini masën e fituar në tepsi dhe butësisht shtypeni me dorë që të formohet një lloj pete.

Futeni tepsinë në frigorifer ndërkohë që përgatisni pjesën tjetër të ëmbëlsirës.

Merrni një enë dhe në të tundni fort djath kremin derisa të fitohet një masë kremoze. Shtoni sheqerin dhe vanillën dhe rrahni sërish.

Më pas shtoni vezët një nga një duke e rrahur masën vazhdimisht. Më pas shtoni edhe jogurtin grek dhe gjalpën e kikirikut. Përzieni ngadalë por kujdes mos ta teproni me përzierje.

Derdheni masën tek tepsia dhe rrafshojeni. Futeni ne furrë dhe pjekeni për 35 minuta.

Shkrini cokollatën në mikrovalë ose në avull dhe pastaj mbulojeni ëmbëlsirën me të.

Shërbejeni të ftohtë. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
14/08/2017
200 gr
biskota të thërrmuara
115 gr
gjalpë
500 gr
djath kremi
100 gr
sheqer
1 lugë e vogël
ekstrakt vanille
3
vezë të mëdha
120 ml
jogurt grek
125 gr
gjalpë kikiriku
200 gr
cokolatë e zezë
1 lugë e vogël
vaj
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.