Tortë me Patate

Prisni patatet në kube dhe ziejini me pak kripë.

Ndërkohë skuqni qepët e njoma në vaj ulliri dhe 3 minutat e fundit shtoni spinaqin. Hidhni kripë e piper.

Gjizën përziejeni me 2 vezë dhe shtoni kripë.

Në një tepsi shtoni patatet e ziera, shtypini dhe krijoni bazën e tortës.

Hidhni shtresën e spinaqit të gatuar, më pas gjizën me vezët.

Pjekeni në furrë për 15 minuta në 200 gradë.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
17/07/2017
5
patate
280 gr
gjizë pa kripë
2
vezë
vaj ulliri
300 gr
spinaq
kripë
piper
3
qepë të njoma
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.