Tortë me banane

  1. Ngrohni furrën në 200 gradë.
  2. Merrni një tepsi dhe spërkateni me vaj.
  3. Në një enë të thellë kombinoni të gjithë përbërësit (pos shllagut) dhe rrahni fort derisa të përzihen mirë.
  4. Derdhni masën në tepsi dhe futeni të pjeket për rreth 40-45 minuta.
  5. Ftoheni para se ta zbukuroni mbi.
  6. Përgatisni shllagun sipas udhëzimeve në paketim dhe shpërndajeni me kek. Mund ta zbukuroni mbi me arra apo dredhëza, sipas dëshirës suaj. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
29/06/2017
3 gota
miell
2 gota
sheqer
1 lugë e vogël
sodë buke
1 lugë e vogël
kripë
1 lugë e vogël
kanellë
3
vezë të rrahura fort
2 gota
banane e shtypur
1 gotë
vaj
1 1/2 lugë e vogël
sheqer vanillë
shllag
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.