Tavë me virshlle dhe perime

Ngrohni furrën në 180 gradë.

Merrni virshllet dhe coptoni. Fërgoni në një tigan me vaj. Kur të jenë fërguar largoni nga tigani.

Në tiganin e njejtë shtoni edhe pakëz vaj dhe fërgoni perimet.

Merrni bukën e thekur dhe coptojeni në kube.

Në një enë të thellë theni vezët dhe tundni fort. Shtoni bukën dhe përzijeni.

Merrni një tavë dhe derdhni vezët me bukë në të. Shtoni virshllet dhe perimet e fërguara.

Pjekni në furrë për 10-15 minuta. Shtoni djathin moxarella dhe pjekni edhe për dy minuta të tjerë.

Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
30/06/2017
1 kg
virshlle
1/2
qepe e coptuar
3
thelpinj hudhre të grimcuar
1
spec i kuq i coptuar
6
vezë
1/3
e gotës qumësht
3
rriska bukë e rreshkur
2 gota
djath moxarella i grirë
piper i zi
vaj
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.