Tavë Gjakove me qepë

  1. Në një tenxhere zihet mishi me ujë dhe kripë.
  2. Qepët grihen trashë dhe fërgohen në gjalpë në temperaturë të ulët duke i përzier dhe kohë pas kohe duke u shtuar nga pak lëng të mishit.
  3. Kur qepa të fërgohet mirë dhe të fitoj ngjyrë të kuqërremtë, i shtohet kripë, piper i zi, dhe piper i kuq.
  4. I shtohet orizi dhe derdhet në tavë dheu të rrafshët në formë tepsie ose në tepsi xhami.
  5. Mbi qepë renditet mishi i pulës dhe futet në furrë për tu pjekur ngadalë.
  6. Kjo tavë kërkon kohë të gjatë për tu përgatitur dhe përgatitet zakonisht në raste të veçanta.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
25/05/2017
6
kofshë pule
6 kg
qepë
250 gr
gjalpë
1 filxhan
oriz
Kripë
Piper i zi
Piper i kuq
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.