Supë me perime

Përbërësit

 • 1 qepë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 2 karrota
 • 2 fije selino
 • 4 lugë gjelle vaj
 • 300 gr perime
 • 600 ml lëng pule
 • 1 gjethe dafine
 • 1 lugë gjelle erëza
 • 1/2 lugë gjelle kripë
 • Piper

 

 

Përgatitja

 1. Në një tigan apo enë për supë ngrohni vajin, shtoni qepën e coptuar dhe fërgojeni ngadalë deri sa qepa të zbutet.
 2. Shtoni hudhrën, karrotat e coptuara dhe selinon dhe gatuani për 5 minuta, por kujdes mos e digjni hudhrën.
 3. Shtoni perimet e tjera, të prera dhe përziejini. Shtoni dhe lëngun e mishit dhe gjethen e dafinës dhe gatuajini përreth 20 minuta.
 4. Vazhdoni ta gatuani supën dhe për 5 minuta të tjerë që të shterrojë dhe pak, hidhini kripë dhe piper për shije dhe shërbejeni. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
21/08/2018
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.