Supë dimri për kollë

 

Në një tenxhere të thellë kombinojmë pulë, karrotën e coptuar në dysh, qepën e coptuar, shkopin e kanellës, copën e xhenxhefilit dhe lëngun e portokallit. I përziejmë dhe i vëmë në zjarr. Shtojmë ujë derisa të mbulohen përbërjet. E lëmë të vlojë dhe e shërbejmë. Mund të qëndrojë në frigorifer deri në tre

Postuar nga
Admin
Postuar me
23/01/2017
1.5 kg
Krahë pule
1
Karrotë
1
Qepë
1
Shkop kanelle
1 cope
Xhenxhefil 7cm
1 lugë e vogël
Kripë
1/4 gotës lëng
Portokalli
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.