Smoothie me shalqi dhe manaferra

Ky smoothie është më shumë veror dhe duke qenë se të dyja frutat janë antioksiduese, ky lëng ndihmon në parandalimin e problemeve qelizore dhe shëron çdo lloj plagë të shkaktuar. Ky”smoothie” na ndihmon të hidratohemi, të marrim minerale dhe hekur, të cilat ju bëjnë mirë rruazave të kuqe.

Përzieni 1/4 e shalqirit, 200gr manaferra, 4 gjethe mente, 1 lugë gjellë mjaltë dhe një gjysme limoni jeshil në blender. Mund ta shërbeni me akull. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
28/07/2017
1/4
e shalqirit
200gr
manaferra
4 gjethe
mente
1 lugë gjellë
mjaltë
1/2
limoni jeshil
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.