Smoothie “Mbretëresha Finlandeze”

  1. Merrni përbërësit dhe derdhni me rradhë në blender (përzierës).
  2. Përzieni mirë për rreth 2 minuta.
  3. Shërbejeni të zbukuruar me mjedra dhe boronica mbi.
  4. Nëse preferoni që smoothie juaj të jetë më pak e dendur, shtoni dy kube akulli teksa e përzieni.

 

Kjo smoothie përmban vitaminë A dhe C, kalcium, Hekur, Potasium, dhe Sodium.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
31/05/2017
1/2 e gotës
mjedra (të freskëta ose të ngrira)
1/2 e gotës
boronica (të freskëta ose të ngrira)
1,5 gota
jogurt natyral
1 lugë e madhe
mjaltë
1 lugë e madhe
fara chia (opsionale)
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.