Smoothie me kungull dhe vanillë

Metoda:

Merrni një kungull dhe shtypeni për të formuar masën prej ¾ e gotës. Vendoseni në blender apo përpunues ushqimesh, e pas tij edhe përbërësit e tjerë së bashku. Bluani këta përbërës për të formuar smoothie-n. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
15/05/2017
355 ml
ujë, qumësht ose jogurt,
2 lugë të mëdha
pluhur proteinash vanille,
¾ gotë
kungull i shtypur,
1 lugë gjelle
arra,
1 lugë gjelle
fara liri të bluara,
½ gotë
tërshërë të pagatuara,
kanellë dhe ekstrakt vanille për shije,
akull sipas nevojës
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.