Smoothie me dredhëza dhe jogurt

Derdheni jogurtin në blender.

Prizni mollën në copa dhe largoni bërthamën. Shtojeni tek jogurti.

Shtoni dredhëzat, xhenxhefilin dhe mjaltën.

Përzijeni derisa të krijohet një masë homogjene the pastaj shërbejeni në gota qelqi.

Mund ta mbani në frigorifer deri në 24 orë.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
30/05/2017
5
dredhëza (të freskëta ose të ngrira)
1
mollë
1 gotë
jogurt me pak yndyrë
1/2 e lugës së vogël
xhenxhefil
1 lugë e madhe
mjaltë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.