Smoothie me dardhë dhe rukollë

Kombinimi i dardhës me rukollë ju jep një pije me shumë vlera ushqyese për organizmin.

Merrni dardhën dhe largojani bishtin dhe farat. Coptojeni disa herë dhe hidheni në blender.

Shtoni përbërësit e tjerë dhe bluajeni mirë derisa të fitoni një masë homogjene.

Nëse dëshironi të keni një pije më pak të dendur dyfishoni sasinë e akullit. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
24/07/2017
1
dardhë
¼ e gotës
rukollë
1 lugë e vogël
arrë pishe
2 lugë të vogla
mjaltë
½ filxhan
qumësht
2
kube akulli
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.