Smoothie me çokollatë të zezë dhe gjethe të mentës

  1. Fillimisht merrni çokollatën e zezë dhe prisni atë në disa copa.
  2. Merrni mjetin me të cilin do t’i bluani përbërësit (përpunues ushqimesh apo blender), fusni të gjithë përbërësit e cekur dhe bluani derisa të kombinohen mirë e mirë.
  3. Pasi të përfundojë ky process, smoothie është gati për tu shërbyer. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
09/05/2017
1 lugë e madhe
pluhur proteinash çokollate
¾ gotë
qumësht bajamesh
çokollatë e zezë
2 lugë gjelle
kakao pluhur
1 lugë gjelle
thërrima kakaoje
2
gjethe të mentës
4
kube akulli
¼ gotë
ujë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.