Smoothie me banane dhe xhenxhefil

Për dy persona

  1. Preni bananen në rriska dhe hidheni në blender.
  2. Shtoni jogurtin e vanillës, mjalin dhe xhenxhefilin pluhur.
  3. Përzini mirë e mirë.

Një gotë smoothie me banane dhe xhenxhefil posedon 157 gram kalcium, 1 gram yndyrë, 57 miligram sodium, 34 gram jarbohidrate, 28 gram sheqer dhe 5 gram proteina.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
18/05/2017
1
banane
1 gotë
jogurt vanille
1 lugë e madhe
mjaltë
1/2 e lugës së vogël
xhenxhefil pluhur
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.