Smoothie me banane dhe mango

Mango ka me shumicë vitaminë C dhe sasia e polifenolit ka aftësi antioksiduese dhe mbron qelizat e trupit nga efektet negative.

 

Qëroni bananen dhe mangon. Coptoni në copa të vogla dhe hidhni brenda në blender (përzierës).

Shtoni gotën e jogurtit dhe lëngun e limonit. Përzieni 1 minutë.

Shërbejeni me copa akulli brenda. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
01/08/2017
1
banane
1/2
mango
1 gotë
jogurt
lëngun e një limoni
copa akulli
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.