Shpageta me limon

  1. Zieni shpagetat sipas udhëzimeve në paketim. Ruani një gjysmë gote me lëng shpagetash kur t’i kulloni shpagetat.
  2. Në ndërkohë në një tigan fërgoni së bashku me baj ulliri thelpinjtë e hudhrës duke i përzier vazhdimisht, për rreth 3 minuta. Pastaj shtoni piperin e kuq dhe përzieni për 30 sekonda të tjera.
  3. Shtoni lëngun e shpagetave që e keni lënë anash. Shtoni pastat në tigan dhe përzieni të mos ngjiten.
  4. Shtoni parmezanin dhe pastaj edhe lëngun e limonit. Spërkateni me kripë dhe përzijeni edhe njëherë. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
12/06/2017
1 pako
shpageta
1/4 e gotës
vaj ulliri
4
thelpinj hudhre të grirë
1/2 e lugës së vogël piper i kuq me fara
1/4 e gotës
majdanoz i grirë
1/2
limoni i shtrydhur (lëngu)
kripë
1 gotë
parmezan i grirë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.