Sendviç Kubanez

Ngroheni një tigan të madh në temperaturë mesatare pastaj shtroni 2 feta të bukës me proshutë, mish, turshi, djath zvicerran dhe mustardë apo salcë të verdhë.

Përmbi hidhni fetën tjetër të bukës pastaj lyeni fundin dhe sipërfaqen me gjalpë.

 

 

Vendoseni në tigan secilin sendviç apo në një toster dhe shtypeni.

Pjekeni për 3-5 minuta. Rrokulliseni dhe përsëriteni të njëjtën gjë në anën tjetër.

Më pas largojeni ngadalë dhe shërbejeni.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
27/04/2017
4 feta
bukë italiane
4 feta
proshutë
4 feta
mish
2 feta
djath
feta trangulli turshi
salcë
1 lugë gjelle
gjalpë e shkrirë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.