Sallatë verore me lakër

Grini të gjitha perimet dhe vendosni në një enë qelqi.
Shtoni uthull, sheqer dhe kripë. Në fund shtoni vajin e ullirit dhe përzijeni.
Shërbejeni në shoqëri të mishrave, orizit, apo perimeve.
Mos e lini të rrijë më shumë se 5-6 orë dhe pastaj ta hani meqë bëhet bajate.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
31/05/2017
450 gr
lakër e grirë e përzier (e kuqe dhe e verdhë)
1/2 e gotës
qepë e grirë
1/2 e gotës
spec i grirë
1/3 e gotës
vaj ulliri
1/2 e gotës
uthull
1/2 e lugës së vogël
kripë
1/2 e lugës së vogël
sheqer
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.