Sallatë vegjetariane me patate

  1. Qëroni patatet dhe zieni me kripë.
  2. Pasi të jenë zier lejoni të ftohen për 5 minuta pastaj prisni në copa jo shumë të vogla.
  3. Coptoni qepët e kuqe dhe hudhrën. Hidhni në një tigan dhe pastaj shtoni uthullën dhe ujin.
  4. Vendosni mbi zjarr dhe lini derisa qepët të zbuten. Shtoni pastaj mustardën.
  5. Coptoni qepët e reja dhe trangujt. Shtoni ata tek ena me patate dhe apstaj shtoni masën e përgatitur me qepë e uthull.
  6. Përzieni mirë dhe pastaj shërbeni!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
26/05/2017
1 kg
patate
2
qepë të kuqe të vogla
1
thelb hudhre
1/4 e gotës
uthull
2/3 e gotës
ujë
kripë
4
qepë të reja
1/2 e gotës
majdanoz i freskët, i grirë
2 lugë të mëdha
mustardë
4
tranguj të vegjël
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.