Sallatë me tranguj

Fillimisht coptojeni imët qepën e kuqe. Mbi të derdhni lëngun e limonit të idhët dhe shtoni një majë gishtërinjësh sheqer, kripë dhe piper.

Përzijeni dhe lejoni të rrijë paksa që të marrë shije.

Prisni trangullin për së gjati dhe me një lugë të vogël largoni farat.

Pjesën e mbetur priteni në kube dhe pastaj shtoni djathin feta të thërrmuar.

Shtni koriandrin, farat e zeza dhe qepën e kuqe.

Përzijeni mirë dhe shërbejeni. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
24/08/2017
1/2
qepë e vogël e kuqe
lëngu i një limoni të idhët
një majë gishtërinjësh sheqer
kripë
piper
1
trangull i madh
100 gr
djathë feta
1 lugë e vogël
koriandër
2 lugë të vogla
fara të zeza
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.