Sallatë me tranguj

Coptoni specat dhe qepët. Coptoni thelpinjtë e hudhrës.

Në një enë përzieni lëngun e limonit me kripë dhe piper. Shtoni specat dhe përzieni. Lini anash për pak kohë.

Në ndërkohë prisni trangujt në rriska. Shtoni tek ena dhe përziena.

Shtoni edhe përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë e mirë. Lini të rrijnë rreth 5 minuta para se t’i shërbeni në mënyër që të marrin shije. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
22/06/2017
2
tranguj
1
spec i gjelbërt, i gjatë
2
spec i gjelbërt, i gjatë
2
thelpinj hudhre
3 lugë të mëdha
lëng limoni
1/2
e një speci somborka
3
qepë të kuqe të vogla
piper i zi
3 lugë të mëdha
vaj ulliri
3 lugë të mëdha
koriandër e coptuar
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.