Sallatë me domate

 

Coptoni domatet dhe prisni qepën në rriska shumë të holla.

Përzieni të gjithë përbërësit në një enë dhe lejoni të rrijnë 10 minuta para se ta shërbeni.

Shërbejeni të ftohtë. Sallata e përgatitur në këtë sasi mjafton për 7 persona. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
01/08/2017
7
domate me madhësi mesatare
1/2
e një qepe të kuqe
kripë
piper
lëngu i një limoni
1 lugë e madhe
vaj ulliri
2 lugë të vogla
uthull e bardhë
2 lugë të mëdha
borzilog
1 lugë e madhe
kopër
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.