Sallatë frutash

  1. Merrni pemët, në masë të njejtë.
  2. Coptoni shalqirin dhe pjeprin.
  3. Përgjysmoni kokrrat e rrushit dhe dredhëzat.
  4. Vendosni të gjitha në një enë të thellë dhe përzini. Shtoni sheqer sipas dëshire ose jo.
  5. Përzini paksa dhe futeni në frigorifer. Shërbejeni të ftohtë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
05/07/2017
shalqi
dredhëza
rrush i bardhë
manaferra
pjepër
sheqer
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.