Salcë e gjelbërt venezueliane

salcë e gjelbërt venezueliane

 

  1. Së pari i ndani avokadot, e copëtoni qepën, specat i copëtoni dhe ia largoni farat e bishtat, hudhrën e qëroni dhe gjalpën e shkrini.
  2. Në një përpunues ushqimesh, fusni të gjithë përbërësit për t’i kombinuar. Vazhdoni t’i bluani përderisa ngadalë jeni duke hedhur vaj.
  3. Sapo të kombinohen, transferoni në një enë dhe lejoni të pushojë në temperaturë dhome për 1 orë para se ta shërbeni. Nëse e bëni më përpara, ruajeni në frigorifer dhe silleni në temperaturë dhome para se ta shërbeni.
  4. Këtë salcë mund ta përgatisni për makarona, shpageta, patate në pjekura në furrë apo të fërguara, për apetitorë të ndryshëm, kifle etj.

Postuar nga
Admin
Postuar me
21/03/2017
2
Avokado
1
Qepë e vogël
1
Spec i gjelbërt
1
Spec i gjatë i gjelbërt
2
Thelpinj hudhre
½
Gotë majdanoz i freskët
½
Gotë cilantro e freskët
1/3
Gotë uthull e bardhë
1
Lugë gjelle kripë deti
¼
Lugë çaji piper i zi i bluar
1
Gotë vaj ulliri ose vaj misri
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.