Rosnica me pulë

  1. Presim pulën në copa të vogla dhe e marinojmë me mustardë, vaj ulliri, kripë, piper dhe uthull të bardhë për 30 minuta.
  2. Ndërkohë, skuqim roshnicat në pak gjalpë dhe i hedhim lëng pule në masën 1 roshnicë, 2 masa lëng dhe i lëmë të ziejnë në zjarr të ngadaltë.
  3. Pjekim copat e pulës në prush dhe e shërbejmë sipër roshnicave. Shërbehet e nxehtë.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
29/06/2017
1
pulë
mustardë
vaj ulliri
500 gr
roshnica
gjalpë
uthull e bardhë
1 litër
lëng pule
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.