Recetë për pastrimin e mushkërive nga nikotina

1 litër ujë

50 gram mjaltë

1 gotë qepë të grira imët

1 lugë të madhe xhenxhefil të grirë

2 1/2 lugë shafran i bluar

 

Merrni një tenxhere dhe mbusheni me nj litër ujë. Shtoni një gotë mjaltë kualitative dhe përzijeni me lugë druri.

Vendoseni tenxheren mbi zjarr dhe lejojeni të vlojë.

Kur të vlojë shtoni një gotë qepë të grira imët si dhe një lugë të madhe xhenxhefil të grirë.

Lejoni që të vlojë sërish.

Shtoni 2 1/2 lugë shafran i bluar.

Lejoni që tërë kjo masë të vlojë rreth 15 minuta.

Kullojeni masën mirë e mirë. Pjesën e trashë hidheni kurse lëngun vendoseni në një kavanoz. Mbajeni ën vend të errët të ftohtë.

PëRditë pijeni nga një lugë të madhe në mëngjes dhe një në mbrëmjë, pak orë pas ushqimit.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
19/08/2018
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.