Puding i thjeshtë

  1. Shtypni bananen me një pirun dhe pastaj ndajeni në dy gota të ndryshme.
  2. Në një enë përzini farat chia me pluhurin e kakaos dhe pastaj shpërndani barabartë në të dy gotat mbi banane.
  3. Hedhni mbi arra të grimcuara. Vendoseni pudingun për rreth 8 orë në frigorifer. Shijojeni!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
24/05/2017
4 lugë të mëdha
fara chia
1
banane
1 gotë
qumësht
2 lugë të mëdha
kakao pluhur
lajthi të shtypura
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.