Picë me qepë dhe speca të gjelbër

Merrni një enë të thellë për të punuar miellin. Derdhni në të ujin e ngrohtë dhe shtoni aditivin.

Lejoni të rrijë për 5 minuta pastaj shtoni vajin e ulirit, sheqerin, kripën dhe përzini. Shtoni gjithë miellin dhe përzijeni derisa të fitoni një top brumi.

Ngjesheni brumin në një hapsirë të pluhërosur me miell dhe pastaj mbulojeni me një pecetë. Lejoni të pushojë rreth një orë e gjysmë.

Ngrohni furrën në 200 gradë

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
12/06/2017
1 gotë
ujë i ngrohtë
1 pako e vogël
aditiv
2 lugë të mëdha
vaj ulliri
1 lugë e madhe
sheqer
1 lugë e vogël
kripë
3 gota
miell
pak miell misri
1/2 e gotës
salcë domatesh
1 gotë
djath mozarella i grirë
1/2
e një qepe të kuqe
1
spec i gjelbër i grirë në rriska
1/4 e gotës
djath parmezani i grirë
piper me fara
piper i zi
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.