Picë me vezë

  1. Ngrohni furrën në 220 gradë.
  2. Shtrini brumin e gatshëm për pica në një tepsi të lyer me pakëz vaj.
  3. Shtoni mbi të kaqkavallin.
  4. Shtoni sallamën apo proshtën e coptuar. Në një enë theni vezët, dhe pa i tundur derdhni mbi picë. Spërkateni me piper të zi.
  5. Pjekeni në furrën e nxehtë derisa të marrë ngjyrë kafe të artë, rreth 15 minuta. Shërbejeni të ngrohtë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
09/05/2017
brumë i gatshëm pice
1 lugë e madhe
vaj ulliri
2 gota
kaqkavall i grirë
1 gotë
sallamë apo proshutë e coptuar
5
vezë të mëdha
piper i zi
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.