Pica të vogla mbi rriska kungulleshke

Pica të vogla mbi rriska kungulleshke
  1. Së pari prisni kungulleshkën në rrathë, më pas spërkatni në të dyja anët me sprej gatimi.
  2. Spërkatni me kripë dhe piper.
  3. Zieni dhe skuqni rrathët e kungulleshkës për 2 minuta në secilën anë. Pasi t’i keni skuqur, vendosni rrathët e kungulleshkës në fletë për pjekje.
  4. Përmbi hidhni pak salcë, djath dhe copa speci.
  5. Zieni edhe për 1-3 minuta të tjerë, ose derisa djathi të shkrihet, por kujdesuni që të mos digjet.
  6. Spërkateni me erëza italiane dhe shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë

Postuar nga
Admin
Postuar me
30/03/2017
2
Kungulleshka të mëdha
Sprej gatimi
Kripë e trashë
Piper i zi në kokrra
¼
Gotë salcë marinare
½
Gotë djath i grimcuar mocarella
¼
Gotë sepca të vogël në copa (opsionale)
Erëza për spërkatje
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.