Petulla të njelmëta me misër

  1. Kombinohet veza me pluhur për pjekurina, shtohet qumështi derisa të jenë masë homogjene.
  2. Shtohet misri, kripa, piperi, borziloku dhe përzihen mirë.
  3. Në fund shtohet mielli dhe ngrohet vaji në tigan.
  4. Petullat pjeken një nga një në vaj të ngrohur.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
28/07/2017
1/2 e gotës
miell
1/2 e gotës
qumësht
2
vezë të mëdha
2 lugë
vaj ndaras
1/2 e lugës çajit
1/2 e lugës çajit pluhur për pjekurina
1/2 e lugës çajit
kripë
1/2 e lugës çajit
piper të zi
2 gota
misër të zier dhe të kulluar
1/2 e gotës
borzilok i freskët
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.