Petulla me pire

Pirenë, djathin, vezën dhe tri lugë miell i përzieni në një enë derisa të gjithë përbërësit të bashkohen.

Merrni një lugë të masës së përfituar dhe gatuani petulla në formë qofteje. Katër lugët e tjera të miellit derdhni në pjatë.

Me lehtësi rrotulloni simitet në pjesën e mbetur të miellit.

Ngrohni pak vaj dhe gjalpë në një tigan të madh dhe fërgoni petullat në zjarr mesatar.

Petullat në zjarr rreth 3 minuta në secilën anë.  Me kaq janë gati. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
12/07/2017
2
filxhanë pire
¼
e djathit parmezan
1
vezë e tundur
7 lugë
miell
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.