Petulla me brokolli

  1. Në një enë të thellë hedhni brokollin e grimcuar. Grzimconi spinaqin dhe shtojeni.
  2. Hedhni miellin, thërrimet e bukës, vezët, kripën dhe piperin.
  3. Përzieni mirë e mirë.
  4. Formoni toptha nga brumi dhe shtypni ngapakëz.
  5. Merrni një tigan që nuk ngjet (nga ata që përdoren për pjekjen e pallaqinkave) dhe spërkateni me vaj ulliri.
  6. Fërgoni petullat nga të dyja anët deri sa të marrin një ngjyrë kafe në të artë.
  7. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
23/05/2017
1/4
e një koke brokolli
500 gram
spinaq
3
vezë
1 gotë
thërrime buke
1/4 e gotës
miell
piper i zi
kripë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.