Petulla me bizele

  1. Zini bizelet për 4 minuta pastaj thani ato.
  2. Në një përpunues ushqimesh, shtoni miellin, vezët, qepën dhe gysmën e bizeleve dhe bluani derisa të kombinohen.
  3. Mbledhni bizelet e mbetura, djathin feta dhe majdanozin.
  4. Mbusheni një lugë me masë dhe hidheni për ta skuqur në vaj ulliri për 2 minuta, secilën anë, derisa të theken.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
31/05/2017
400 gr
bizele të ngrira
3
vezë
210 gr
miell natyral
1
qepë e re e copëtuar
55 gr
djath feta i thërrmuar
2 lugë gjelle
majdanoz i copëtuar
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.