Përgatisni këtë pije dhe kurrë më mos u zgjoni të lodhur nga gjumi

Na ndodh të gjithëve. Edhepse flejmë mjaftueshëm zgjohemi të stërlodhur pa pikë vullneti për të vazhduar ditën. Kjo pije të të cilën do u tregojmë tani se si ta përgatisni është shumë e pasur dhe ndihmon që të keni një trum të shëndetshëm.

Emri origjinal i pijes është Haldi ka doodh – që do të thotë qumësht shafrani. Kjo pije detoksifikon trupin dhe trajton inflamacionet.

 

 

Përgatitja:

  • 1 lugë e vogël shafran
  • një copë e vogël xhenxhefil i grimcuar
  • 1 lugë e madhe vaj kokosi
  • 1 majë piper i zi
  • 2 gota qumësht kokosi
  • 1 lugë e vogël mjaltë
  • 1/2 lugë e vogël kanellë

 

Në një tigan përzieni të gjjith përbërësit dhe ngroheni masën për 5 minuta. Pijeni të ngrohtë ose lejoni të ftohet. 

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
20/08/2018
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.