Patëllxhanë Napolitan

Patëllxhanë të gatuar sipas mënyrës napolitane

Prisni patëllxhanat për së gjati, përafërsisht 1 cm të trashë. Hidhni sipër  pak kripë deti.

Pastroni me ujë, thani dhe zhytni në miell, vezë dhe thërrime buke.

Mbi secilën copë vendosni një lugë gjelle salcë domatesh, gjysmë cope të proshutës, dhe djath mocarella.

Piqni në furrë derisa të theken pastaj spërkatni me origano, dhe në fund shërbeni.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
22/05/2017
2
patëllxhanë të mëdhenj
150 gr
miell
3
vezë
500 gr
thërrima buke
8 lugë gjelle
salcë domatesh
300 ml
vaj për gatim
150 gr
proshutë të gatuar
150 gr
djath mocarella
oregano për shije
kripë për shije
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.