Patate të thekura me salcë

  1. Fillimisht pastroni patatet dhe prisni në shkopinj si trekëndësh.
  2. Pastaj në një enë kombinoni patatet, kripën, piperin e zi, piperin e kuq, turmerikun dhe trumzën dhe përzieni mirë.
  3. Përshtatni patatet në fletën për pjekje dhe pjekni deri në 200 gardë C për 35-40 minuta ose derisa të theken dhe forcohen.
  4. Vendosni të gjithë përbërësit e salcës (avokadon, spinaqin, limonin, mustardën, kripën dhe piperin si dhe ujin) në një përpunues ushqimesh dhe përzieni derisa të zbutet (shtoni më shumë ujë nëse duhet!).
  5. Rendisni në një enë patatet, dhe në një enë të vogël vendosni salcën e avokados. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
14/04/2017
2-3
patate
kripë dhe piper
½
lugë çaji piper i kuq
½
lugë çaji turmerik
½
lugë çaji piper i kuq me fara
½
avokado
2
grushta spinaq për fëmijë
lëngu i ½ limonit
1
lugë çaji mustardë
¼
gotë ujë
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.