Patate të djegësta

Qëroni patatet dhe prisni në copa. Zieni ato dhe më pas kulloni.

Merrni një tigan dhe derdhni pak vaj në të. Fërgoni patatet derisa të marrin një ngjyrë kafe të artë.

Largoni patatet dhe në të njejtin tigan shtoni edhe pakëz vaj. Shtoni salcën dhe mëlmemsat në të dhe fërgoni.

Derdhni masën e fituar mbi patatet dhe përzini. Shërbeni të ngrohta. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
01/06/2017
400 gr
patate
1 lugë e madhe
piper djegës
1 lugë e madhe
salcë domatesh
1 lugë e vogël
piper
1/3 lugë e vogël
kripë
vaj
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.