Patate dhe spinaq në tigan

  1. Qëroni patatet dhe prisni në kutia.
  2. Derdhni vajin në një tigan dhe ngroheni temperaturë mesatare. Shtoni patatet dhe shtoni ujë sa të mbulohet fundi i tiganit.
  3. Mbulojini me kapak dhe lini të gatuhen për rreth 10 minuta.
  4. Më pas shtoni hudhrën e grimcuar dhe piperin me fara.
  5. Shtoni spinaqin dhe domaten e prerë në kube. Përzieni herë pas here.
  6. Theni vezët dhe lejoni të gatuhen edhe për 5 minuta të tjerë.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
21/06/2017
3-4
patate në madhësinë e grushtit
5
gjethe të mëdha spinaqi
1
domate
2
vezë
3
thelpinj hudhre
1/2 lugë së vogël
piper me fara
1 lugë
vaj
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.