Pasta me tunë dhe spinaq

  1. Zieni pastat sipas udhëzimeve në paketim.
  2. Merrni një tigan dhe spërkateni me pakëz vaj. Vendoseni mbi zjarr dhe shtoni spinaqin në të derisa të shkrihet.
  3. Shtoni tunën dhe kremën dhe lejoni të fërgohen për disa minuta. Herë pas here përzieni me lugë druri.
  4. Shtoni pastat e kulluara dhe ëprzijeni mirë.
  5. Spërkatni me kripë dhe piper. Shërbeni të nxeta. Ju bëftë mirë!
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
25/05/2017
250 gr
pasta
100 gr
tunë
100 gr
spinaq i ngrirë
150 ml
kremë kuzhine
vaj
kripë
piper
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.