Pasta të gatuara në mënyrë italiane

Zieni pastat sipas udhëzimeve në paketim.

Coptoni qenpën imët. Coptoni thelpinjtë e hudhrës.

Merrni një tigan dhe derdhni në të vaj ulliri. Fërgoni hudhrën dhe qepën derisa të zbuten.

Shtoni verën e kuqe dhe lejoni të rrijë mbi zjarr disa minuta, salcë domatesh (sipas dëshirës, por jo me tepri). Shtoni barishtet, kripën dhe piperin.

Lejoni të rrijnë pakëz minuta mbi zjarr pastaj derdheni tek pastat. Shërbeni me parmezan të grirë mbi. Ju bëftë mire!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
24/08/2017
1 pako
pasta spirale
2 lugë vaj
ulliri
1
qepë
4
thelpinj hudhre
3 lugë të mëdha
verë e kuqe
salcë domatesh
borzilok i tharë
kripë
trumëz
piper
pakëz parmezan i grirë
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.