Pasta me perime

I ziejmë pastat sipas udhëzimeve në paketim dhe i kullojmë.

Coptojmë kokën e brokollit, specat, domatet dhe artiqoken.  Më pas i hedhim të gjithë përbërsit përveq erëzave në një enë te madhe dhe i përziejmë mirë e mirë.

Gjatë servimit i hedhim edhe erëzat.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
18/08/2017
1
paketim pasta
1 gotë
ullinj
1 kokë
brokolli
1
spec somborka
2
domate të vogla
½ gotë
zemër artiqoke
½ gote
speca të gjelbërt
Erëza italiane
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.