Omlet me pulë dhe kungulleshkë

Në një enë rrahni vezët me ujë.

Shtoni kungulleshkën e grirë, kripë dhe piper. Përzijeni.

Në një tigan ngrohni vajin e ullirit dhe pastaj fërgojeni pulën për një minutë.

Shtoni vezët dhe fërgoni derisa të marrin ngjyrë kafe të artë.

Shërbejeni me perime. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
01/06/2017
3
vezë
1 lugë e madhe
ujë
150 gr
kungulleshkë e grirë
piper
kripë
1 lugë e madhe
vaj
80 gr
mish pule
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.