Omlet me perime në furrë

Në një enë të thellë rrahni vezët me qumësht derisa të bëhen homogjene. Shtoni miellin dhe rrahni sërish.

Ngrohni furrën në 190 gradë fhe përgatisni një tepsi të vogël.

Vendosni perimet në tepsi dhe fusni në furrë për tu pjekur për pesë minuta.

Derdhni gjizën mbi perimet dhe pastaj derdhni edhe vezët. Lejoni të pjeken për 30-35 minuta. Shërbejeni të ngrohtë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
01/08/2017
4
vezë
3/4 e gotës
qumësht
3 lugë të mëdha
miell
2
domate të prera në rriska
1
kungulleshkë e vogël e prerë në rriska
1
patëllxhan i vogël i prerë në rriska
1 filxhan
gjizë
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.