Omlet me patate të fërguara

Lani dhe qëroni patatet. Prisni ato në rriska.

Fërgoni ato për rreth 15 minuta në një tigan me vaj ulliri.

Prisni qepët në rriska.

Tundni vezët në një enë me pirun.

Pasiqë janë fërguar patatet rreth 5 miuta shtoni qepët, barishtet, kripën dhe piperin si dhe vezët.

Fërgoni në të dy anët. Ju bëftë mirë!

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
24/05/2017
2
patate mesatare
1 lugë e madhe
vaj ulliri
1
qepë e vogël
2
vezë të mëdha
1/4 e gotës
rozmarinë e freskët
1/4 e gotës
borzilok
kripë dhe piper
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.