Omelet me proshutë, tomatina dhe qepe te reja

Rrihni vezët fort duke shtuar pak qumësht.

Rregulloni shijen me kripë dhe piper dhe shtoni djathin e grirë. Në një tigan të nxehtë me pak gjalpë, shtoni së pari proshutën dhe më pas vezën e rrahur.

Përpara se ta ktheni omeletën nga ana tjetër, shtoni domatet qershi të prera dhe barin e qepës.

Pjekeni aq sa dëshironi. Mund të shtoni, sipas dëshirës, edhe copëza ulliri.

Postuar nga
Shkurta
Postuar me
11/07/2017
2
vezë
tomatina
qepë të reja
Pak qumësht
Djath grana të grirë
Pak gjalpë
Kripë
Piper
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.