Mantia me petë të gatshme

  1. Ngrohni pak vaj në një tigan në temperaturë mesatare. Shtoni mishin, hudhrën, kripën, piperin, kanellën, dhe thelpinjtë e hudhrës.
  2. Përzieni shpesh mishin derisa ai të theket, pastaj largojeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Sapo të ftohet, përzieni qepët e gjelbërta me karrota.
  3. Lini anash një lugë gjelle të vezës së rrahur dhe përzieni me masën e mbetur të masës së mishit.
  4. Vendosni petat në një sipërfaqe të rrafshët dhe prisni copa 10×10. Vendosni në petë rreth ¼ e gotës së masës, bashkoni 2 skajet mbi qendër.
  5. Lyeni dy skajet e mbetura me vezën e rezervuar, më pas bashkoni për të formuar forma katrore.
  6. Pastroni tiganin dhe shtoni 1 gotë vaj në të, ngrohni në temperaturë mesatare.
  7. Sapo të ngrohet, vendosni rollet për tu skuqur derisa të theken dhe të forcohen në secilën anë, për 3 minuta total.
  8. Vendosni në një letër të shtruar në një pjatë. Shërbeni të ngrohta me keçap ose salcë tjetër indoneziane.
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
20/04/2017
1 lugë gjelle
vaj ulliri
1 gotë
vaj për skuqje
500 gr
mish të bluar
1
thelb hudhre i grimcuar
½ lugë çaji
kripë
¼ lugë çaji
piper
¼ lugë çaji
kanellë
1/8 lugë çaji
thelpinj të grimcuar hudhre
4
qepë të gjelbërta të prera imët
2
qepë të kuqe të copëtuara
4
vezë të mëdha, të rrahura
5
peta të gatshme
Printo recetën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.