Kungulleshka të fërguara

Merrni kungulleshkën dhe priteni në rriska 5 milimetërshe. Vendosni në një enë dhe spërkatni me kripë teksa i përzieni me duar.

Lini të thahen për të paktën gjysmë ore.

 

 

Merrni qepën dhe grimcojeni tepër imët. Fërgojeni bashkë me gjalpën në një tigan në temperaturë mesatare. Rrisni temperaturën dhe fërgoni rriskat e kungulleshkës nga të dyja anët për 3-4 minuta.

Vendosni në një enë për servim. Spërkatni me limon, piper të zi dhe majdanoz të coptuar. Ju bëftë mirë!

Tags:kungulleshka
Postuar nga
Shkurta
Postuar me
26/04/2017
1
kungulleshkë
2 lugë të vogla
kripë
1/2
e një qepe
2 lugë të mëdha
gjalpë
3 lugë të mëdha
majdanoz i coptuar
2 lugë të mëdha
lëng limoni
piper i zi
Printo recetën

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.